За 5 април имахме две потенциални сделки:
GBP/USD SELL Setup
Зона за Корекция: 1.2525 – 1.2465
Таргети: 1.2388; 1.2360; 1.2328
При тази ситуация търсим най-ниската стойност от предишния ден и чертаем коригираща трендлиния, която няма пробив и вход при тази позиция не е възможен.
Коригиращата трендлиния се поставя по най-ниската стойност от предишния ден и следващата най-ниска стойност, но не по-рано от 06:00 часа българско време!
Втората потенциална сделка:
USD/JPY SELL Setup
Зона за Корекция: 110.92 – 111.46
Таргети: 110.30; 110.05
Тук ясно се вижда най-ниската стойност от предишния ден, която е свързана със свеща от 06:00 часа. Следващата свещ оставя само опашка под линията и затваря отново над нея – при тази ситуация коригираме нашата линия. Има още една корекция и окончателен пробив преди 15:00 часа не е наличен.
И при двете потенциални сделки, ако сме направили вход предварително, то е важно добре да сме определили размера на позицията, така че да не застрашава размера на средствата по търговската сметка.
Поставянето на стоп е задължително, като се използват 2 варианта – ако цената не е достигнала до зоната, то стоп се поставя 15 пипса над последния връх. Този вариант е с по агресивен стоп. Ако искате да използвате по-консервативен стоп, то поставяйте винаги над зоната. Това е мястото, където потенциалната сделка вече не е валидна! В сделката на USDJPY ясно се вижда как цената достига няколко пипса преди края на зоната и се връща до първия очакван профит.
Поставянето на стоп над зоната е задължително, ако цената преди входа е достигнала зоната за корекция!
Мениджър и експерт по валутна търговия. Работил като трейдър и консултант към инвестиционен посредник. В момента Ангелов се занимава с предоставянето на консултантски услуги и изготвяне на корпоративни статегии за търговия и видео обучение. Завършил „Икономика на търговията“ в Университетът за национално и световно стопанство и през годините е получил 5 награди за „МЛАД ИКОНОМИСТ“ от СЪЮЗ НА ИКОНОМИСТИТЕ В БЪЛГАРИЯ (СИБ).